B82722A2301N001
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82722A2301N001
Description:
CMC 47MH 300MA 2LN TH
In Stock : 373
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 2.5Ohm (Typ)
Approval Agency ENEC, UR, VDE
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.894" L x 0.878" W (22.70mm x 22.30mm)
Height (Max) 0.524" (13.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series B82722
Voltage Rating - DC -
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 300mA
Voltage Rating - AC 250V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 47 mH @ 10 kHz