B82724J2801N002
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82724J2801N002
Description:
CMC 49MH 800MA 2LN TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 1.95Ohm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.232" L x 0.591" W (31.30mm x 15.00mm)
Height (Max) 1.307" (33.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series B82724
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 800mA
Voltage Rating - AC 250V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 49 mH @ 10 kHz