B82732F2451B001
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82732F2451B001
Description:
CMC 100MH 450MA 2LN TH
In Stock : 8110
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 2.93Ohm (Typ)
Approval Agency ENEC, UR, VDE
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.965" L x 0.571" W (24.50mm x 14.50mm)
Height (Max) 0.531" (13.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series B82732
Voltage Rating - DC -
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 450mA
Voltage Rating - AC 250V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 100 mH @ 10 kHz