B82796C513N201
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82796C513N201
Description:
CMC 51UH 800MA 2LN TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 140mOhm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.224" W (7.50mm x 5.70mm)
Height (Max) 0.193" (4.90mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B82796
Voltage Rating - DC 80V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 800mA
Voltage Rating - AC 42V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Features -
Filter Type Signal Line
Package Tape & Reel (TR)
Inductance @ Frequency 51 µH @ 100 kHz