B82801B0184A030
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B82801B0184A030
Description:
CURR SENSE XFMR 1:30 SMD
In Stock : 720
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range 50kHz ~ 1MHz
Current Ratio -
Termination Style Gull Wing
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.320" W (7.11mm x 8.13mm)
Product Status Active
Weight 0.014 oz (0.4 g)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.8mOhm Primary, 870mOhm Secondary
Inductance 180 µH