B84143A0180R000
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B84143A0180R000
Description:
FILTER POWER LINE 180A 275/480V
User Guide
Operating Temperature -
Applications Inverters, Power Drive Systems
Configuration Single Stage
Frequency - Operating 50 ~ 60Hz
Termination Style Terminal Block, Threaded Post (M10)
Approval Agency UL
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Inductance -
Series B84143A
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Filter Type Three Phase (Delta)
Package Bulk
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 275 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 480 V
Voltage - Rated AC 480V, 275V
Current 180 A