B84143V0249S231
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B84143V0249S231
Description:
SINUSOIDAL OUTPUT FILTER 249A, 4
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Frequency - Operating 50/60Hz
Termination Style Terminal Block
Approval Agency cURus
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series B84143V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Filter Type Three Phase (Delta)
Package Box
Voltage - Rated AC 230V, 400V
Current 249 A