B84144B0400S120
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B84144B0400S120
Description:
LINE FILTER 400A CHASSIS MOUNT
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Applications Converter
Configuration Three Stage
Frequency - Operating 50 ~ 60Hz
Termination Style Terminal Post
Approval Agency cUR, UR
Inductance -
Series B84144
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Filter Type Three Phase (Wye)
Package Bulk
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 530 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 305 V
Voltage - Rated AC -
Current 400 A