BACC45FS12-12S8
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC45FS12-12S8
Description:
CONN PLUG FMALE 12POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.580" (14.73mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 12-12
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C