BACC45FS14-15P8
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC45FS14-15P8
Description:
CONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.664" (16.87mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 14-15
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C