BACC45FS18-11S9
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC45FS18-11S9
Description:
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.902" (22.91mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 18-11
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C