BACC45FS22-12P10
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC45FS22-12P10
Description:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.152" (29.26mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 22-12
Connector Type Plug, Male Pins
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C