BACC45FS22-12S10
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC45FS22-12S10
Description:
CONN PLUG FMALE 12POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.152" (29.26mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 22-12
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C