BACC45FT14-12P
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC45FT14-12P
Description:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
In Stock : 21
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Cable Opening 0.664" (16.87mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 14-12
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C