BACC45FT14C15P9
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC45FT14C15P9
Description:
CONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
In Stock : 27
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Cable Opening 0.664" (16.87mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 14-15
Connector Type Plug, Male Pins
Features Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C