BACC45FT16C24S6
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC45FT16C24S6
Description:
CONN PLUG FMALE 24POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.769" (19.53mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 16-24
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C