BACC45FT20-28P9
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC45FT20-28P9
Description:
CONN PLUG MALE 28POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.033" (26.24mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 20-28
Connector Type Plug, Male Pins
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C