BACC45FT20-41P7
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC45FT20-41P7
Description:
CONN PLUG MALE 41POS GOLD CRIMP
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Cable Opening 1.033" (26.24mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 20-41
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C