BACC63BN20-25SN
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BN20-25SN
Description:
CONN PLUG FMALE 25POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.033" (26.24mm)
Product Status Active
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 20-25
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C