BACC63BN20-41PN
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BN20-41PN
Description:
CONN PLUG MALE 41POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.033" (26.24mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 20-41
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C