BACC63BP14D15SN
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BP14D15SN
Description:
CONN PLUG FMALE 15POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.613" (15.57mm)
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 14-15
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Coupling Nut, Self Locking
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C