BACC63BP16H10S6
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BP16H10S6
Description:
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.758" (19.25mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 16-10
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C