BACC63BP16H24P8
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BP16H24P8
Description:
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.758" (19.25mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 16-24
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C