BACC63BP18H11P8
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BP18H11P8
Description:
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.865" (21.97mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 18-11
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C