BACC63BP18H14P6
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BP18H14P6
Description:
CONN PLUG MALE 14POS GOLD CRIMP
In Stock : 20
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Cable Opening 0.865" (21.97mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 18-14
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C