BACC63BP20H41S7
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BP20H41S7
Description:
CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.986" (25.04mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 20-41
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C