BACC63BP22C39P7
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BP22C39P7
Description:
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.106" (28.09mm)
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 22-39
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C