BACC63BP22H12P7
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BP22H12P7
Description:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.106" (28.09mm)
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 22-12
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C