BACC63BP24H30PN
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BP24H30PN
Description:
CONN PLUG MALE 30POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.235" (31.37mm)
Product Status Active
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 24-30
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Coupling Nut, Self Locking
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C