BACC63BV20B25P7
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BV20B25P7
Description:
CONN RCPT MALE 25POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 0.986" (25.04mm)
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 20-25
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C