BACC63BV24B43P7
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63BV24B43P7
Description:
CONN RCPT MALE 43POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.235" (31.37mm)
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 24-43
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C