BACC63CB18-31S8
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
BACC63CB18-31S8
Description:
CONN PLUG FMALE 31POS GOLD CRIMP
In Stock : 27
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Cable Opening 0.865" (21.97mm)
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 18-31
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C