BBBK00321611121Y00
Chilisin Electronics
Product No:
BBBK00321611121Y00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max) 0.051" (1.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series BBBK
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 500mA