BBUP00201209500Y00
Pulse Electronics
Product No:
BBUP00201209500Y00
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
FERRITE BEAD 50 OHM 0805 1LN
In Stock : 2036
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 15mOhm
Impedance @ Frequency 50 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series BBUP
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 6A