Home / Boxes / BC-AGS-102007
minImg
BC-AGS-102007
Boxco
Product No:
BC-AGS-102007
Manufacturer:
Boxco
Description:
BOX ABS GRAY 7.874"L X 3.937"W
In Stock : 23
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Area (L x W) 31.0in² (200cm²)
Color Light Gray
Material Plastic, ABS
Size / Dimension 7.874" L x 3.937" W (200.00mm x 100.00mm)
Material Flammability Rating UL94 HB
Product Status Active
Ratings IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A
Design Lift-Off Screw Cover
Thickness -
Series S
Container Type Box
Mfr Boxco
Features Sealing Gasket, Wall Mount
Height 2.756" (70.00mm)