Home / Boxes / BC-ATS-101007
minImg
BC-ATS-101007
Boxco
Product No:
BC-ATS-101007
Manufacturer:
Boxco
Description:
BOX ABS CLEAR 3.937"L X 3.937"W
In Stock : 17
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Area (L x W) 15.5in² (100cm²)
Color Light Gray, Clear Cover
Material Plastic, ABS Body, Polycarbonate Cover
Size / Dimension 3.937" L x 3.937" W (100.00mm x 100.00mm)
Material Flammability Rating UL94 HB
Product Status Active
Ratings IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A
Design Lift-Off Screw Cover
Thickness -
Series S
Container Type Box
Mfr Boxco
Features Sealing Gasket, Wall Mount
Height 2.953" (75.00mm)