Home / Fixed Inductors / BCL322520RT-100M-D
minImg
BCL322520RT-100M-D
TDK Corporation
Product No:
BCL322520RT-100M-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
1210
Description:
INDUCTORS FOR POWER CIRCUITS, AU
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 1.71A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.72 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 10 µH