BFCN-2275+
Mini-Circuits
Product No:
BFCN-2275+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Description:
LTCC BAND PASS FILTER, 2170 - 23
In Stock : 31734
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Insertion Loss 3dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max) 0.037" (0.94mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 4-SMD, No Lead
Bandwidth 210 MHz
Mfr Mini-Circuits
Frequency 2.275GHz Center
Filter Type Band Pass
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 50Ohm