BFCN-3085A+
Mini-Circuits
Product No:
BFCN-3085A+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Description:
LTCC BAND PASS FILTER, 2800 - 34
User Guide
Insertion Loss 2.5dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max) 0.037" (0.94mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 4-SMD, No Lead
Bandwidth 600 MHz
Mfr Mini-Circuits
Frequency 3.085GHz Center
Filter Type Band Pass
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 50Ohm