BK1608HS800-TV
Taiyo Yuden
Product No:
BK1608HS800-TV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0603 1LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 100mOhm
Impedance @ Frequency 80 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series BK
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 600mA