BK2125LM252-T
Taiyo Yuden
Product No:
BK2125LM252-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FERRITE BEAD 2.5K OHM 0805 1LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 750mOhm
Impedance @ Frequency 2.5 kOhms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.057" (1.45mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series BK
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 200mA