BOP 5-30DC-4886
Kepco and Kepco Power
Product No:
BOP 5-30DC-4886
Manufacturer:
Kepco and Kepco Power
Description:
POWER SUPPLY RACK MNT 200W GPIB/
User Guide
Current Regulation - Load -
Voltage Regulation - Load -
Current - Output 0 ~ 30A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter -
Size / Dimension 17.142" L x 12.531" W x 5.220" H (435.40mm x 318.30mm x 132.60mm)
Product Status Active
Voltage Regulation - Line -
Series BOP
Power (Watts) 200W
Type Rack Mount (AC to DC)
Number of Characters -
Display Type LCD
Voltage - Supply 95 ~ 250VAC
Voltage - Output 0 ~ 5VDC