BOP 72-6DC4886
Kepco and Kepco Power
Product No:
BOP 72-6DC4886
Description:
POWER SUPPLY RACK MNT 400W CAPAC
Voltage Regulation - Load -
Current - Output 0 ~ 6A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter -
Size / Dimension 17.142" L x 12.531" W x 5.220" H (435.40mm x 318.30mm x 132.60mm)
Series BOP
Power (Watts) 400W
Display Type LCD
Voltage - Supply 95 ~ 250VAC
Voltage - Output 0 ~ 72VDC