Home / RF Filters / BP0IA0170A700
minImg
BP0IA0170A700
KYOCERA AVX
Product No:
BP0IA0170A700
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
BAND PASS FILTER
In Stock : 30
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Insertion Loss 5dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.600" L x 0.250" W (15.24mm x 6.35mm)
Height (Max) 0.040" (1.02mm)
Product Status Active
Series BP
Package / Case 45-SMD, No Lead
Bandwidth 100MHz
Mfr KYOCERA AVX
Ripple 1.5dB
Frequency 170MHz Center