Home / Fixed Inductors / BPAL00060630100T00
minImg
BPAL00060630100T00
Chilisin Electronics
Product No:
BPAL00060630100T00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.14A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.25 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.252" L x 0.244" W (6.40mm x 6.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 59mOhm Max
Inductance 10 µH