Home / Fixed Inductors / BPCA00060645470M00
minImg
BPCA00060645470M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPCA00060645470M00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 780mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max
Inductance 47 µH