Home / Fixed Inductors / BPDC00050530150M00
minImg
BPDC00050530150M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPDC00050530150M00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.201" L x 0.201" W (5.10mm x 5.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 137mOhm Max
Inductance 15 µH