Home / Fixed Inductors / BPDN00040423220M00
minImg
BPDN00040423220M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPDN00040423220M00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 550mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.091" (2.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 22 µH