Home / Fixed Inductors / BPDR00040416221M00
minImg
BPDR00040416221M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPDR00040416221M00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max
Inductance 220 µH