Home / Fixed Inductors / BPDR00080840100M00
minImg
BPDR00080840100M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPDR00080840100M00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Package:
3131
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 3131
Ratings -
DC Resistance (DCR) 48mOhm Max
Inductance 10 µH